c't magazine : Het slimste computerblad !
c't nummer 2009/6

Vanaf 19 mei in de winkel!


In deze c't ontrafelen we mythes! Benchmarks laten zien welke tools en tips werken bij Windows-tuning en welke niet. Verder geven we in deze uitgave een uitgebreid processoroverzicht, verdiepen we ons in providers, werken we aan websitemanagement, bekijken we HD videoplayers en laten we je zien hoe je virtueel kunt hosten met Amazons Compute Cloud. Deze maand zul je je niet vervelen!

Windows-tuning

Het internet staat bol van de tips die fantastische snelheidswinsten voor je
computer beloven met een klein beetje optimaliseren van de hard- of de
software. Wij hebben getest wat een pc echt sneller maakt – en wat niet.

Het grote processoroverzicht

Een oude bekende mengt zich in de eeuwige strijd tussen Intel en AMD: VIA is namelijk terug van weggeweest. AMD probeert met een vernieuwde Phenom te scoren, terwijl Intel een nieuwe processorarchitectuur aanbiedt voor klanten die bijzonder weinig voor een processor willen betalen. In ons grote processoroverzicht zetten we alle processors van dit moment op een rijtje.

Website-editors en trafficanalyse

Je weet al wat je op je website wilt zetten, nu nog een geschikte provider. Veel providers bieden niet alleen hosting aan, maar maken het je makkelijk door ook een goede website-editor aan te bieden. Is je site eenmaal een feit, dan wil je bezoekers natuurlijk ook aan je binden. Om dat te kunnen doen, moet je weten waarom mensen naar je site komen, waar ze vandaan komen en wat ze er precies doen. Met de juiste analysetools wordt dat snel duidelijk.

HD-videoplayers

Heb je eindelijk een Full-HD-tv, zit je nog tegen die pixelige PAL-beelden aan te kijken. Maar waarom eigenlijk? Want al vanaf zo'n 100 euro kun je videospelers krijgen die HD-filmmateriaal vanaf de harde schijf of via het netwerk afspelen. Voor het geld hoef je het niet te laten.

Je eigen supercomputer

Dankzij multicore-processors en krachtige videokaarten schuilt er in elke thuis-pc zo'n immense rekenkracht, dat hij tien jaar geleden nog voor een supercomputer had kunnen doorgaan. Maar alleen met de juiste programma's en tools kun je je computer pas echt laten knallen.